Trzech młodych plastyków z naszej szkoły wzięło udział w konkursie "Kraina moich marzeń" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, którego realizatorem jest Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu.
„Knowledge of languages is the doorway to wisdom” Roger Bacon Dzieci najchętniej i najszybciej uczą się poprzez zabawę. W ten właśnie sposób poznają świat, wchodzą w relacje z rówieśnikami oraz przygotowują się do życia w społeczeństwie. Dlaczego więc nie wykorzystać ich naturalnych zdolności do nauki języka angielskiego? Wystarczy tylko nadać dziecięcym aktywnościom odpowiednie ramy i pokazać, że nauka z zabawą mogą iść ze sobą w parze. Ostatnio, podczas lekcji „anglika”, uczniowie klasy 4c ćwiczyli tworzenie zdań w czasie Present Simple.
To prestiżowe konkursy przedmiotowe dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych, których organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty, a realizowane są one w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Za nami już ostatni etap zmagań, tj. wojewódzki, który odbył się we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentowało w nim dwoje uczniów: Montserrat Biza (7c) – język polski (opiekun: pani Bożena Giżycka) i Paweł Kiełdanowicz (7a) – geografia (opiekun: pani Małgorzata Hołod). Miło nam poinformować, że oboje uzyskali tytuły finalistów. Gratulujemy sukcesów i liczymy na powtórkę w przyszłym roku szkolnym.
W czwartek, 18 kwietnia, w naszej szkole odbył się finał powiatowy w piłce nożnej dziewcząt – w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiły się dwie reprezentacje placówek z Lubania: Czwórka i Jedynka. Niestety, po zaciętej walce zespół SP1 uległ lokalnym rówieśniczkom, zajmując ostatecznie II miejsce. Dziewczęta, gratulujemy wicemistrzostwa powiatu i dziękujemy za waleczną oraz ambitną grę.
15 kwietnia uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na spektakl "Pocahontas". Występ został przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa, a był on bajkową adaptacją historii o słynnej indiańskiej księżniczce. Ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja, rozbudowana dekoracja oraz znakomicie dobrane zabawne dialogi, sprawiły, że poczuliśmy się jak w bajce. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów. Przedstawienie dostarczyło wszystkim dzieciom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Uczniowie mieli możliwość obcowania ze światem teatru.
W dniach 10 i 11 kwietnia klasy 3a oraz 3b brały udział w zajęciach czytelniczych organizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu. Na wstępie dzieci zapoznały się z etapami powstawania książki oraz rozmawiały o swoich ulubionych tytułach. Bardzo ciekawym zadaniem było wybranie dla swojego kolegi/ swojej koleżanki książki, która mogłaby go/ ją zainteresować. Nie było łatwo wybrać jedną spośród tylu pozycji na półkach. Niektórzy kierowali się okładką, innych interesowała zawartość, jednak w większości wybory okazały się trafne.
19 kwietnia 2024r.przystąpiliśmy do akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”, zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - upamiętniającej 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Lapbooki to własnoręcznie wykonane „książki”, gromadzące informacje na dowolnie wybrany temat. Kształt, forma, technika wykonania zależą od wieku ucznia i wybranego tematu.